Funkčness centrum, história, Pohybovňa

Funkčness centrum – ako vzniklo?

23.2.2014 bol Deň D, keď Martin svojím rozhodnutím vzdať sa hokeja a začať pomáhať ľuďom ako pohybový tréner započal vznik priestoru s názvom FUNkčness centrum.

 

Funkčness centrum blog 1 - história

História – začiatky boli skromné


VŠETKO ZLÉ JE NA NIEČO DOBRÉ

Od šiestich až do osemnástich rokov som hrával za Martin ľadový hokej. Vtedy sa mi stal vážny úraz. Vo Zvolene sa mi po nešetrnom zákroku od protihráča na mantinel zlomil dvanásty stavec a ostal som ležať vo zvolenskej nemocnici.
Keďže sa mi už nedalo pokračovať v mojej kariére, musel som môj koníček, ktorý som najviac miloval, zavesiť na klinec. Hrával som síce ešte chvíľu hokejbal, no to ma už tak nenapĺňalo ako ľadový hokej. Prišli iné záujmy, sedavá práca „obchoďáka“, pohodlnosť a samozrejme, že som pribral (pritom jedálniček bol stále rovnaký – „na hovno“). Snažil som sa o zmenu, no bezúspešne. Až…

Funkčness centrum - história

Mučiareň – história


MÔJ SEN JE MOJA SILA

Píše sa rok 2014 a ja som sa vďaka náhode zúčastnil tréningu Andyho Winsona “TELO AKO DÔKAZ” a vtedy sa mi zmenil život.
ĎAKUJEM ľudom, čo tam boli – Andy Winson, Vlado Zlatos Tina Zlatoš Turnerova, ale hlavne Janka Mosorová (ona vie😜). Pretože hneď na druhý deň po tréningu plný pozitívneho myslenia som hľadal organizáciu, kde by som si mohol urobiť “papiere” a začať si plniť svoj sen.
“MÔJ SEN JE MOJA SILA” tento text mi zdobí ľavú ruku. Vždy si ho prečítam, keď nemám motiváciu.
Našiel som (na odporúčanie teraz už vychýrenej makačky “zumbice” Lucia Staňová), podľa mňa tých najlepších z najlepších a to IQ Pohyb z Prahy. Naučili a učia ma stále veľmi veľa. A tým smerom sa uberala aj moja cesta.


Funkčness centrum - história

Prvé kvázi fintess priestory


MUČIAREŇ

Začal som sa popri práci (pred a po robote) učiť a získavať prax na svojich kamošoch, známych… Najprv som trénoval u mňa v byte v jednej izbe. Keď začalo ľudí pribúdať, tak som si našiel malú kanceláriu – 4 x 4 m.  Aj preto, aby si susedia nemysleli, že prevádzkujem v byte “bordel” (keďže môj byt opúšťali spotení ľudia s červenými tvárami😂). Túto malú kanceláriu všetci nevolali inak ako „MUČIAREŇ” 💪.


Funkčness centrum - história

Lepili sme ako sme vedeli

 

Z „MUČIARNE“ SMER FUNKČNESS CENTRUM

Keď mi „Mučiareň“ bola už malá a menej FUNkčná, hľadal som väčšie priestory. Vďaka kamarátovi som našiel budovu, kde mal sklad jeden nemenovaný úrad.
Zatekala tam strecha, bolo to špinavé, neudržiavané. No ja som tam videl moje prvé najFUNkčnejšie fitko svojho druhu v Martine a išiel som za svojím snom.

Zobral som úver a začal prerábať. Zatiaľ iba jednu časť, pretože nebolo dosť financií na nájom takej veľkej (celej) miestnosti.


Funkčness centrum - história

Začína sa skladačka

Funkčness centrum - história

Funkčness centrum v nových priestoroch

 

FUNkčness centrum

Každé fitko by malo mať svoj názov a “MUČIAREŇ” sa mi moc nepáčil, tak som rozmýšľal ako by sa mohlo volať to moje… Všade sa vtedy volali fitka iba jednoducho Fitness centrum. Keďže ja som nechcel fitko so strojmi a mojou vidinou bolo, aby to bola “továreň na stroje”, cvičiť funkčne, pomenoval som ho výstižne – FUNkčness centrum.


To FUN je preto veľkým, pretože som chcel, aby v tomto jedinečnom fitku nešlo iba o cvičenie a neosobné vzťahy, ale aj o zábavu… Chcel som spájať ľudí, ktorí sa predtým možno nikdy nestretli. Preto som z môjho fitka neurobil “OPEN GYM” ale fitko na objednávku, kde budú všetky tréningy pod prísnym dohľadom trénerov.
Či sa podarilo posúďte sami.


FUNkčness centrum rastie

Keď mi už zase nestačila tá menšia časť, rozhodol som sa zase pre úver z banky a začal prerábať aj druhú časť a tým som to dal do stavu v akom je teraz (pozn. marec 2020).

Organizovali sme množstvo workshopov. Boli tu: Moderný Pračlovek- Marian Cerny, Vlado Zlatoš, Miroslav Provazník-Progress Culture. Učili sme sa od nich a sú nám inšpiráciou.
Prerobili sme aj staré logo na ešte krajšie, za čo ďakujem Bianca Simonidesová.

 

Funkčness centrum - interiér

Funčkná podlaha


FUNkčness rodina


Vo FUNkčness centre vznikli nové priateľstvá. Dokonca sme mali aj prípad, že chodili dvaja cvičiť do centra a ani o tom nevedeli a pritom spolu randili. Teraz sú zobratí a majú krásnu rodinku.
Ja osobne som spoznal strašne veľa úžasných ľudí, ktorí prišli do centra cvičiť. Patria k neoddeliteľnej súčasti môjho života a FUNkčness centra.
Bohužiaľ som stretol aj tých menej úžasných, ale vďaka nim som sa naučil byť silnejším, lepším, pokornejším. Môj zámer spájať ľudí sa podaril a verím, že to bude pokračovať aj naďalej.

 

Funkčness centrum - interiér

Prerábky boli masívne

Funkčness centrum - interiér

Už sa to rysuje…


Bez vás by to nešlo

Veľká vďaka patrí aj ľuďom, ktorí toto všetko zažili doslova na vlastnej koži a cvičia doteraz od čias „Mučiarne“. Spomeniem aspoň pár z nich: Denisa UrbanováAlexandra NetopilovaMonika PyšnaMarek VerešLucka PlátkováMarika Mary Šalátová, Štefan Kopkaš a mnohí ďalší…

Tiež verím, že táto situácia, ktorá zasiahla celý svet, čoskoro skonči a ja budem môcť naspäť privítať staronových a možno aj nových členov centra. Znovu pokračovať v dobre začatej práci. Pokračovať s mojím super tímom (Andrea JanečkováLucka Lusy MiLubos Micenec a ďalší) aby sme boli ešte lepší – FUNkčnejší.


Prajem všetkým ľuďom, aby prežili toto obdobie bez ujmy na zdraví, aby sme mohli voľne chodiť po svete bez obmedzení. A hlavne verím, že si začneme vážiť jeden druhého a nebudeme sa navzájom “hejtovať”.

Funkčness centrum - interiér

Makáme a ideme ďalejFunkčness centrum - interiér

Dlho sme boli zvyknutý na tento vizuál

Funkčness centrum - interiér

Takto si nás pamätajú

Funkčness centrum - interiér

Naše milované funkčness
PS: Teším sa, kedy otvorím prvú pobočkuFUNkčness

Funkčness centrum - interiér

Sme v úžasnom štádiu a náš progres ešte zďaleka nekončí!


Veľká VĎAKA
, že stojíte pri mne❤️

Držte sa💪