Funkčness centrum, Kompava, Zdravie

Kompava – investícia do samého seba

Ako dopadli merania môjho metabolizmu pomocou aplikácie Metflex v sídle firmy Kompava v Žiline?

 

 
Kompava centrum Metflex

Kompava centrum Metflex – miesto, kde zistíte, na čom ste

 

Koľko užitočných informácii pre seba/o sebe vymeníš za peniaze?

O investícii do seba samého sa popísalo už veľa, takže to preskočím. Tak isto ak si so svojím telom spokojný/á, nie si chorý častejšie ako raz do roka, nechceš ďalej posúvať svoje hranice, chceš ostať vo svojom pohodlí, nedávaš negatívne statusy o chudnutí na FB, tak si choď trebárs pustiť TV a nemusíš ďalej čítať.

 

Metflex, Kompava

O mojich predošlých investíciách vám tiež nejdem písať. No bolo ich viac ako si myslíte. Ale s jednou, zatiaľ poslednou, sa s vami podelím. Konečne som si našiel čas a išiel som si dať odmerať môj metabolizmus, ktorý trénujem už zhruba 3 – 4 roky. Bol som v Žiline v Kompave a aj pomocou aplikácie Metflex som si dal urobiť všetky merania, ktoré ponúkajú. Bola to výzva a hlavne zvedavosť ako na tom som. Výsledky (budú vo fitku k nahliadnutiu) ma čiastočne prekvapili, ale, čo je najviac, že ma posunuli o milión krokov vpred.


Kompava – meranie

InBody meranie

Najprv ma Kompava odborníci postavili na merací prístroj inBody ktorý mi povedal, čo som už vedel (keďže podobný mám vo fitku). A to, že by som mal zhodiť cca 3,4 kg tuku. Pravda je krutá a treba sa k nej postaviť čelom, nie zakrývať si pred ňou oči. Podotýkam, že toto meranie vám neukáže vašu momentálnu verziu samého seba, ale nejaký výcuc z toho ako žijete celý život. Takže napr. ketodiéty, krabičkové diéty, mač*govej diéty atď. pred meraním vám moc nepomôžu. Ostatné parametre môjho vnútra som mal celkom fajn. Dokonca aj viscerálny (vnútrobrušný) tuk som mal ok aj vďaka low-carb stravovaniu a príjmu správnych tukov.

Meranie priechodnosti ciev a stresového skóre

Ďalej som si dal zmerať priechodnosť ciev a stresové skóre. Tam mi vyšlo, že mám v kľude tep ako nejaký atlét (53-55 tepov) pritom kardio vôbec nerobím. No na arytmii srdca sa ukázalo vysoké číslo (7), čo mohol spôsobiť kašeľ alebo nejaký pohyb pri meraní. No pre istotu si to moje srdce pôjdem dať skontrolovať odborníkom. Cievy mi museli merať až 3x pretože môj zlomený prst (z decembra 2017) skresľoval údaje. Výsledok je, že cievy mám tiež v poriadku.

Spirometria a spiroergometria

Potom sme išli merať moje pľúca spirometriou – tam mi vyšlo, že mám malé pľúca (asi by som mal začať fajčiť). Takže na nich musím zapracovať. No a dostali sme sa na záťažovú diagnostiku (spiroergometria). Dali mi hrudný pás, masku a postavil som sa na bežiaci pás. Začínal som na 5.rýchlosti a každú minútu mi pridávali rýchlosť o jeden stupeň. Skončil som pri rýchlosti 16 (to už bol šprint s max. tepom 193 bpm). Tu mi vyšlo, že moje telo spaľuje pri aktuálnom tepe 152 bpm 100% tuku (konkrétne 1,27 g za minútu)Takže nie ako mi vraveli “odborníci”, že okolo 130 podľa vzorca. Každý to má inak. Pri tepe 178 bpm mi telo spaľuje 50%tuku a 50% cukrov. Takže je predo mnou veľmi dlhá cesta, aby som dosiahol cieľ (zhodiť 3,4 kg tuku a pritom nestratiť svaly).

 

Kompava centrum Metflex

Záťažová diagnostika – spiroergometria


Aký mám metabolizmus?

Môj test, pri ktorom som sa veľa dozvedel, skončil no mňa zaujímalo to najdôležitejšie. A to aký mám vlastne metabolizmus, či fičím na cukroch alebo na tukoch. Túto informáciu vám prezradí aplikácia Metflex (za príplatok). Na stupnici od 0 do 50 som mal údaj 35. To znamená, že moje telo sa už dostalo do tukového metabolizmu (síce “len” na 50,57%) Takže idem na sebe ďalej makať, nielen vo fitku, ale aj čo sa týka trénovania metabolizmu (strava, otužovanie, atď.). Môžte sa ku mne pridať. Všetky možnosti tréningu nájdete na našej domovskej stránke www.funkcnesscentrum.sk

 

Kompava centrum Metflex

Moje skóre metabolickej efektivity a flexibility


Kompava – investícia do seba

Toto všetko vás v Kompave vyjde 95 €. Pre mňa je to, to najmenej, čo som mohol investovať do seba samého, pretože túto sumu vymeníte za informácie o sebe, ktoré sú na nezaplatenie a žiadny tréner ani poradca vám toto nepovie (bez tejto diagnostiky) a už vôbec nie iba tým, že to fungovalo na niekom inom tak to funguje aj na vás. Pointa, prečo toto celé píšem je, aby ste zvážili, za čo svoje zarobené financie vymeníte. Či za informácie od ľudí, ktorí investovali nielen veľa financií na svoje štúdium, ale hlavne za ich čas, aby vám tie informácie posunuli (podľa mňa smiešny peniaz) alebo za topánky, kabelku, či elektroniku, ktorú použijete raz za čas. Vo svojom tele žijete celý život, preto svoj čas, svoje peniaze vymeňte za to, aby ste boli zdraví, plní energie po celý deň, aby ste vyzerali a cítili sa celý rok dobre.


Ak si sa dostal až sem tak mám pre teba odkaz:
Si super!


Ďakujem za Tvoj čas, poprípade za zdieľanie, nech si to prečíta, čo najviac ľudí.

Pre viac informácii navštívte stránku: https://bit.ly/3cvy40X