FUNkčness premena, Zdravie, životný štýl

Premena – cesta za zdravím

Napriek tomu, že prvoradým cieľom nášho centra je zfunkčnenie vašich svalov a šliach, tak aj u nás sa raz za čas stane premena, ktorá stojí za povšimnutie. Prečítajte si inšpiratívny príbeh makača, Vladka Dzubinu a jeho cestu za zdravím.


Keď sa chce

Nie sme moc fitko, pre ktoré je premena postavy kľúčovým cieľom (väčšinou iba premena mysle ?), nedávame sem fotky PRED a PO…., ale sem-tam motyka vystrelí a niekto tú premenu urobí, pretože ako sa hovorí “keď sa chce, tak ide všetko”.

Živý príklad je Vladko Dzubina, šikovný stolár z Martina, teraz už aj člen FUNkčness centra a hlavne makač, ktorý si aj cez množstvo roboty našiel čas a začal sa venovať sám sebe. Zmenil jedálniček, začal sa hýbať pod dohľadom trénerov a prišli prvé zmeny.

Tu je jeho príbeh.

Keď je veľkosť XL „dobrá“ – premena je nutná

Dozvedel som sa o FUNkčness tak, že som tam robil lezeckú stenu na mieru, tak isto aj bar a aj obklady na steny z OSB dosiek. V januári 2020, keď som sa zbadal v zrkadle kabínky nákupného centra (aj z boku a zozadu), zistil som že mi je veľkosť XL ,,dobrá”!!! Vtedy som sa rozhodol to zmeniť.


Funkčness premena Vladka Dzubinu

FUNkčness premena – štartovacia polohaKlasická posilňovňa nie je pre mňa

Voľba bola jasná. Nechcel som ísť do klasickej posilňovne, nakoľko som tam kedysi cvičil a touto cestou ma to nelákalo. Oslovil som trenka Martina Kralovanského slovami ,,Prosím Ťa, pomôž mi!!”.

Poradil mi ako sa stravovať, o čom to celé je a zaradil ma do tréningov. Začal som dodržiavať stravu a cvičil som pravidelne.

Ani koronavírus ma nezastavil

Ani pauza pre koronavírus mi môj cieľ neprekazila a to hlavne vďaka trenkovi Maťkovi a Andy. Keď ste nám pripravovali online tréningy, aby sme doma nezmäkli ako ,,krémeše”.

Požičali ste nám cvičebné pomôcky, aby sme mohli cvičiť každý sám doma, čo bolo veľmi ústretové gesto, keďže tie všetky pomôcky nie sú vôbec lacné, ako som zistil. Kúpil som si domov hrazdu, kruhy, TRX.

 

Premena nie len tela ale aj zdravia

Stratou podkožného tuku mi klesol aj krvný tlak a dostal som sa na ideálne hodnoty (aj bez lekára či tabletiek) a to som ho mal už sakra vysoký. Mával som veľmi často bolesti krížov, ale asi už po mesiaci a pol cvičenia bolesti ustúpili. Fyzicky aj psychicky sa cítim super.

Nevýhoda je, že to ide do peňazí, keďže vďaka mojej premene musím zmeniť celý šatník – obliekam veľkosť M.

FUNkčness premena - stále nie som v cieli

FUNkčness premena – stále nie som v cieli

 

Fakty

5.2.2020

Váha: 97 kg
Podkožný tuk: 25 %
Metabolický vek: 51 rokov!!!
Tuk na orgánoch: 10,5

5.5.2020

Váha: 86 kg
Podkožný tuk:  18 %
Metabolický vek: 28 rokov
Tuk na orgánoch: 6,5

FUNkčness premena čaká aj na TEBA

Priatelia, týmto Vladkov príbeh nekončí (83 kg má teraz), makáme ďalej a verím, že sa k nemu pridajú aj ďalší makači / makačky, ktorí/é chcú zmeniť svoje terajšie JA ?


Neváhaj nás kontaktovať.