funkčné maminy, funkcness centrum, Zdravie, životný štýl

Funkčné maminy – deti sú všetko, no telo máme len jedno

Som na materskej. Pri deťoch sa cvičiť nedá. Je to príliš náročné. Nemám čas na seba. Akú výhovorku používaš ty? Prečítajte si inšpirujúci príbeh našej makačky Andrei z cvičení Funkčné maminy, ktorá sa namiesto výhovoriek rozhodla na sebe zamakať.


Prvý kontakt s Funkčness centrom

Dva týždne som sledovala Instagram mojej kamarátky (Mirky), ako pridáva fotky a videá pred zrkadlom v legínach, ktorých popis sa nezaobišiel bez motivačno-hecovacieho citátu. Očividne sa nachádzala v nejakej telocvični alebo fitku. Tomu by som zas až takú pozornosť nevenovala, keby na každej tejto fotke či videu nebol aj jej vtedy asi 2,5 ročný syn.

Nedalo mi to, musela som jej napísať: „Prosím ťa, kam to vy dvaja stále chodíte?“ Priznám sa, že keď mi napísala o funkčnom tréningu, úplne som nevedela, čo to je, ale to jej nadšenie ľudia! Práve to ma dostalo. „Vezmi malého a príď medzi nás, je to tu super! Zacvičíš si, deti sa prehrajú …“ Tak sme teda tu. Takto sme objavili Funkčness centrum…


Funkčné maminy nie sú žiadne padavky

Očakávania som nemala žiadne, na začiatku bola len zvedavosť. Hovorila som si, že keď ma to nebude baviť, jednoducho už neprídeme. Keď som Maťovi pred 1.tréningom povedala, že som 5 rokov so sebou nič nerobila, vedel, o čom hovorí, keď povedal, že nech sa nezľaknem, ak mi príde nevoľno. Zle mi teda prišlo a to hneď po úvodnej rozcvičke. Mala som chuť to vzdať. Ale povedala som si „Andrea teraz nemôžeš predsa odísť! Dávajú to tieto baby, musíš to dať aj ty!“

Aj keď som odchádzala totálne zničená, prichytila som sa pri tom, že odchádzam s úsmevom a ešte aj spokojná. Vtedy som vedela, že sa určite chcem vrátiť. Inak rovnako odchádzam dodnes.


Funkčné maminy - Deti sú naše všetko ale telo máme len jedno

Funkčné maminy – bez výhovoriekPokroky nenechali na seba dlho čakať

Bavilo ma sledovať, ako ma telo pustilo z týždňa na týždeň ďalej. Je to skvelý pocit, keď cviky, ktoré mi vôbec nešli alebo šli s veľkou námahou, teraz dokážem odcvičiť bez problémov.
Dnes vidím, kam som sa dokázala posunúť, stačí dať tomu pravidelnosť a chuť a výsledky sa dostavia. Zároveň je to motivácia neustále na sebe pracovať a zlepšovať sa.

Teraz vlastne zisťujem, že „pätochytač“ je môj najobľúbenejší cvik, lebo zakaždým, keď ho máme zaradený do tréningu sa v duchu usmejem a spomeniem si na svoj prvý deň vo Funkčness, kedy som nohy ledva držala opreté o stenu a nedokázala odlepiť ruky od zeme a celá sa triasla.

Chcem pracovať na sebe ďalej a verím, že ďalší takýto úsmev mi raz vyčaruje stojka alebo niekoľko zhybov.

Byť chudý neznamená byť fit

U mňa to bolo tak 50 na 50. Aj som chcela cvičiť, ale aj som za tých 5 rokov na materskej vedela vymyslieť veľa výhovoriek. Po prvom pôrode som schudla síce pod svoju pôvodnú hmotnosť, ale telo nevyzeralo ani zďaleka ako predtým. Po druhom bol najvyšší čas ochabnutú kožu vyplniť svalmi, dať telu pevnosť a silu.

Deti sú naše všetko, ale telo máme len jedno. Ak ho chceme mať zdravé a silné, tak sa musíme venovať aj sebe. Tá investícia do seba sa potom vráti. Touto cestou ďakujem Funkčness centru za tú možnosť urobiť niečo pre seba.

Funkčné maminy - Deti sú naše všetko ale telo máme len jedno

Funkčné maminy – deti sú naše všetko ale telo máme len jedno

 

Nebuď len mamina – buď Funkčná mamina

Mnohé mamičky nevedia skĺbiť cvičenie popri všetkých tých povinnostiach na materskej. Je skvelé, že je tu takáto možnosť prísť si zamakať a nemusieť riešiť stráženie pre dieťa. Navyše tie deti vás vidia a často sa snažia opakovať cviky, takže svojim spôsobom ich vediete k pohybu tiež. Odporúčam každej mamine, ktorá chce ostať aktívna aj počas materskej dovolenky.

Je to náročnejšie s dieťaťom, ale nie nemožné 😉 Možno práve tu naberiete stratenú energiu. A navyše, po tréningu vám tu urobia tú najlepšiu kávu s maslom:-)

Funkčné maminy - Deti sú naše všetko ale telo máme len jedno

Funkčné maminy – je to náročnejšie s dieťaťom, ale nie nemožné

 

Funkčné maminy – ako sa stať členom

Páčil sa ti spôsob ako k sebe pristúpila Andrea? Máš už aj ty dosť výhovoriek a chceš sa pridať do skupiny funkčných mamín a začať cvičiť spolu s tvojim drobcom? Chceš byť pre neho vzorom v dnešnej digitálnej dobe, kedy deťom chýba pohyb? Ozvi sa nám a spolu ti naplánujeme tvoje prvé stretnutie s funkčným tréningom.