Kto som?


Volám sa Andrea, no priatelia ma zvyknú volať Andy. Cvičenie je moja vášeň. Pohyb v akejkoľvek podobe to bolo vždy moje.

 

Moja história


Už od útleho veku som sa venovala pohybu v rôznych podobách od tanečnej, čo ma nebavilo, cez karate až po športovú gymnastiku. Mala som 9 rokov, keď mi tento úžasný šport učaroval. V TJ Sokol Vrútky pôsobím dodnes, od roku 2010 už ako trénerka – najskôr iba pomocná, no teraz už certifikovaná s vlastnou skupinou gymnastiek a od septembra 2019 zastávam pozíciu vedúcej gymnastického oddielu. Súťažne som fungovala do roku 2017. Medzi najcennejšie moje umiestnenia patrí 3. miesto na Majstrovstvách SR „C“ v kategórii žien. Popri gymnastike sa ďalšou mojou závislosťou stalo aj cvičenie vo fitness centre. Vďaka samoštúdiu a sebarealizácii som nadobudla obrovské množstvo poznatkov, skúseností a praktických zručností z oblasti fitness cvičenia. Od roku 2018 som pôsobila ako inštruktorka kondičných tréningov HIIT.

 

Moje vzdelávanie


Od roku 2015 som objavila čaro cvičenia s vlastnou váhou tela. Odrazovým mostíkom bol pre mňa Mark Lauren so svojou publikáciou „Telo ako posilovňa“. Pomohol mi pochopiť, že viac ako izolované cvičenia sú pre telo z hľadiska rozvoja sily, mobility či stability účinnejšie cvičenia s vlastnou váhou. Od vtedy som vrámci sebarozvoja absolvovala viacero workshopov (DeepWORK, HIIT, Tabata, Bosu, TRX, Stepper) a pohybových školení (Výživný pohyb s Vladom Zlatošom, Pohybová výživa a stojka s Mariánom Černým). V roku 2020 som úspešne absolvovala školenie kondičných trénerov, kde som získala osvedčenie ako kondičný tréner 1. kvalifikačného stupňa a zároveň sa stala aj členkou Slovenskej asociácie kondičných trénerov.

 

Čo pre mňa znamená byť tréner?


Trénerstvo sa stalo mojou prácou, koníčkom a v podstate aj poslaním. Celý môj život sa točí okolo športu a láska k nemu prerástla až do určitej závislosti. Veľa mi dal, veľa ma naučil a teraz sa snažím tieto skúsenosti posúvať ďalej. Moja vášeň pre šport sa stala mojou prácou a úspechy mojich zverencov ma napĺňajú radosťou, pocitom zadosťučinenia a sú pre mňa motiváciou stále na sebe pracovať, posúvať sa ďalej a byť každý deň ešte lepšia. Keď vidím klientov ako napredujú, ako sa tréning od tréningu zlepšujú a vládzu čoraz viac, je to k nezaplateniu. Pomáhať ľuďom dosahovať ich ciele, prekonávať samých seba, či umožniť im prežiť pocit „Konečne som to dokázal!“ – to sú pre mňa nenahraditeľné momenty, vďaka ktorým viem, že moja práca má zmysel. Najväčším ocenením je pre mňa pozitívna spätná väzba od klientov, keď vidím ako po ťažko odmakanom tréningu odchádzajú domov spokojní a s veľkým úsmevom na perách. Keď sa ku mne opakovane vracajú, tešia sa na každý jeden tréning a sú vďační, že spoločne pracujeme na zlepšeniach. Vďaka tomuto všetkému nadobúdam pocit, že to čo robím, robím správne a preto ma to baví.

 

Myšlienka na koniec


Pokiaľ robíš to, čo ťa naozaj baví, čo miluješ, tak do toho vkladáš kus seba, svojho srdca. A ľudia to vnímajú, vstrebávajú tú energiu a sami tak získavajú skvelý pocit. Preto sa svoju prácu snažím robiť najlepšie ako viem a rozdávať dobrú energiu všetkým okolo.