Kto som?

Moje meno je Lucia Mikulová. Rozhodla som sa prepojiť svoju profesiu lekárky so zdravým životným štýlom a svoje poznatky odovzdávať ďalej.
 

Moja história

Ľudské telo bolo pre mňa vždy fascinujúce a keďže som o ňom chcela všetko podrobne vedieť, vyštudovala som medicínu v Olomouci a neskôr som si spravila atestáciu v špecializačnom odbore Diabetológia, poruchy látkovej premeny a výživy. Ako už názov mojej špecializácie naznačuje, denno denne sa stretávam s ľuďmi, ktorí majú problém s výživou a nadváhou, či častejšie obezitou neraz až ťažkého stupňa a nevedia sa sami vyznať v informačnom smogu. Preto som sa úplne prirodzenou cestou aktívne začala venovať športu. Spočiatku som cvičila len sama so sebou a v našej pohybovni a s postupom času som začala objavovať čaro pohybu a pocitov, ktoré pri tomto cvičení prežívam a začalo sa mi to čím ďalej tým viac páčiť. Z cvičenia 2krát týždenne sa stalo 4krát a častokrát aj viac. Keď som videla, že ľudia potrebujú naviesť na „cestu pohybu“ a že im v tom viem pomôcť, vtedy som si povedala, prečo to nerobiť naozaj a poriadne.
 

Moje vzdelávanie

Samozrejmosťou je neustále vzdelávanie sa či už formou samoštúdia alebo absolvovaním kurzov – Fitness tréner I.st., SM Systém, Výživný pohyb s Vladom Zlatošom, Funkčná sila kettlebell swing a TGU atď. Moja prax spočíva jednak v práci na diabetológii, kde môžem pacientom poradiť ako zapojiť pohyb a výživu na dosiahnutie cieľov, ale tak isto tieto poznatky využívam pre klientov našej pohybovne.
 

Čo pre mňa znamená byť tréner?

V neposlednom rade, ale podľa mňa jednou z najdôležitejších vecí, ktoré sa klientom snažím ponúknuť v našej pohybovni je práve priateľský prístup a prostredie, v ktorom sa cítia uvoľnene. Od kedy som trénerstvo začala brať vážne už ubehlo pár rokov a vidím za sebou výsledky či už na sebe, tak aj na ľuďoch, ktorí ku mne chodia. To človeka posúva ďalej, čo sa týka vzdelávania, kurzov, samoštúdia a práce na sebe, aby som vedela dávať ľuďom to najlepšie, čo viem, lebo len vtedy to má pre mňa zmysel.
 

Myšlienka na koniec

Viete ako poznáte, že to všetko funguje? Klienti ku nám chodia pravidelne už niekoľko rokov, cítia sa vo svojom tele dobre a dokážu veci, na ktoré by bez cvičenia a vhodnej životosprávy ani nepomysleli a to je mňa to najcennejšie…byť v harmónii so svojim telom a mať energiu počas celého dňa.