Kto som?

Moje meno je Martin Kralovanský. Som bežný muž, otec, tréner, detailista, fanatik do cvičenia a zakladateľ najfunkčnejšieho centra v Martine – FUNkčness centra.
 

Moja história

Od roku 2013 sa aktívne vzdelávam, aby som pomáhal vám, ktorí sa chcete zmeniť a to nie len fyzicky. Od 6 rokov som hrával ľadový hokej až do mojich 18 rokov. Pre vážne zranenie som musel sľubnú kariéru ukončiť a chcel som sa venovať hokeju ďalej no už iba ako tréner. Po dôkladnom premyslení som sa rozhodol, že budem pomáhať bežným ľuďom, teda aj nešportovcom.
 

Moje vzdelávanie

Absolvoval som kurzy – Inštruktor fitness I.st., Bosu, Výživa A, Výživa B, Kondícia, IQ pohyb, Funkčný tréning (3D Fitness), Výživný pohyb (Vlado Zlatoš), Stojka (Marián Černý), Tréning „Telo ako dôkaz“ (Andy Winson), Funkčná sila kettlebell swing a TGU (Michal Lakatoš – Radovan Gergély) a samozrejme sa samovzdelávam ďalej od svetových odborníkov.
 

Ako vzniklo FUNkčness centrum?

K založeniu FUNkčness centra ma doviedli samotní ľudia. Chcel som im pomôcť rozhýbať sa naozaj a nie len na strojoch. Chcel som ich naučiť aby oni sami boli stroje. Mojim cieľom bolo urobiť miesto, kde bude zábava, kde zapojíme svaly, o ktorých ľudia ani nesnívajú, že ich majú. Nechcel som urobiť klasické fitko ale exkluzívnu pohybovňu, do ktorej prídu ľudia, ktorí vedia, čo chcú a ja im ukážem cestu. Vo FUNkčness rozvíjame hlavne mobilitu, stabilitu, flexibilitu, dynamiku, vytrvalosť, silu a kondíciu a vznikajú tu nové priateľstvá.
 

Čo pre mňa znamená byť tréner?

Ako tréner som pripravený pomôcť, všetkým tým, ktorí nikdy necvičili alebo cvičili celé roky, avšak nevideli žiadny progres. Hlavné je aby chceli oni. Pre mňa ako pre trénera je veľmi dôležitá spätná väzba od mojich klientov, ktorá ma motivuje a posúva vpred. Každý klient, ktorý u nás cvičí, prejde kompletnou diagnostikou pohybového aparátu a analýzou tela. Potrebujeme vedieť o každom, aké má pohybové vzory, aké má návyky a ako je na tom po zdravotnej stránke. V tejto chvíli môžem s hrdosťou povedať, že založiť FUNkčness centrum bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí. Odvtedy už nepracujem, ale žijem svoj sen.
 

Myšlienka na koniec

Sme komunita perfektných ľudí, ktorí milujú výživný pohyb a estetika, ktorá prichádza s pohybom je pridanou hodnotou. Tak sa ku nám pridaj. Teším sa na každého jedného z vás.